Quote:
Originally Posted by kysirsoze
I imagine that's just one of those seemingly amazing deals to get people in the door where they can buy a bunch of other crap. I doubt many people fight the crowds and all to grab a $2 waffle maker and go home.
|
Walmart got sued for buying stuff at one time and actually selling it cheaper than they paid for it....
That's why gas stations sell 2 liter cokes for 99cts , so you will buy a 4 dollar bag of chips to go with it..
I worked for Coke in the middle 80's and a customer had to pay 87 cents each for a 2 liter then to sell for 99 cts and they had to buy 1000 cases to get that price.