PDA

View Full Version : TV Coverage (no map) for Sunday 3/23


alnorth
03-22-2008, 10:27 PM
The final coverage has been set for the affiliates, but no one has been able to get any of the maps yet.

----------------------------------------

Afternoon Game #1

12:10 PM ET Siena vs. Villanova

National Coverage

----------------------------------------

Afternoon Games #2

2:15 PM ET Miami vs Texas

Constant Coverage: WFOR (Miami FL),KSLA (Shreveport LA),KTAB (Abilene TX),KFDA (Amarillo TX),KEYE (Austin TX),KFDM (Beaumont TX),KBTX (Bryan TX),KZTV (Corpus Christi TX),KTVT (Dallas TX),KDBC (El Paso TX),KGBT (Harlingen TX),KHOU (Houston TX),KVTV (Laredo TX),KLBK (Lubbock TX),KOSA (Odessa TX),KLST (San Angelo TX),KENS (San Antonio TX),KXII (Sherman TX),KYTX (Tyler TX),KWTX (Waco TX),KAUZ (Wichita Falls TX)

Regional Coverage: KKTV (Colorado Springs CO),KCNC (Denver CO),KREZ (Durango CO),KREG (Glenwood Springs CO),KREX (Grand Junction CO),KREY (Montrose CO),WINK (Ft Myers FL),WTEV (Jacksonville FL),WKMG (Orlando FL),WTSP (Tampa FL),WPEC (W. Palm Beach FL),KGAN (Cedar Rapids IA),KCCI (Des Moines IA),KIMT (Mason City IA),KMEG (Sioux City IA),KBSD (Dodge City/Ensign KS),KBSL (Goodland KS),KBSH (Hays KS),KOAM (Pittsburg KS),WIBW (Topeka KS),KWCH (Wichita KS),KRCG (Jefferson City MO),KCTV (Kansas City MO),KOLR (Springfield MO),KMOV (St. Louis MO),KXMB (Bismarck ND),KXMA (Dickinson ND),KXJB (Fargo ND),KXMC (Minot ND),KXMD (Williston ND),KGIN (Grand Island NE),KOLN (Lincoln NE),KMTV (Omaha NE),KSTF (Scottsbluff/Gering NE),KRQE (Albuqureque NM),KBIM (Roswell NM),WTOL (Toledo OH),KWTV (Oklahoma City OK),KOTV (Tulsa OK),KDLO (Florence SD),KCLO (Rapid City SD),KPLO (Reliance SD),KELO (Sioux Falls SD),KGWN (Cheyenne WY)

2:30 PM ET Butler vs. Tennessee

Constant Coverage: WANE (Fort Wayne IN),WISH (Indianapolis IN),WLFI (Lafayette_In. IN),WSBT (South Bend IN),WTHI (Terre Haute IN),WDEF (Chattanooga TN),WJHL (Johnson City TN),WVLT (Knoxville TN),WREG (Memphis TN),WTVF (Nashville TN)

Regional Coverage: KTVA (Anchorage AK),WIAT (Birmingham AL),WTVY (Dothan AL),WHNT (Huntsville AL),WKRG (Mobile AL),WAKA (Montgomery AL),KFSM (Ft Smith AR),KTHV (Little Rock AR),WGFL (Gainesville FL),WCTV (Tallahassee FL),WSWG (Albany GA),WGCL (Atlanta GA),WRDW (Augusta (na_ Sc) GA),WRBL (Columbus_Ga. GA),WMAZ (Macon GA),WTOC (Savannah GA),WNEG (Toccoa_Ga. GA),WCIA (Champaign IL),WBBM (Chicago IL),WEVV (Evansville IN),EALB (Alexandria LA),WAFB (Baton Rouge LA),KLFY (Lafayette_La. LA),KNOE (Monroe LA),WWL (New Orleans LA),KFVS (Cape Girardeau MO),WCBI (Columbus_Ms. MS),WXVT (Greenville_Ms. MS),WHLT (Hattiesburg MS),WJTV (Jackson MS),WMDN (Meridian MS),WHIO (Dayton OH),WDJT (Milwaukee WI)

2:40 PM ET San Diego vs. Western Kentucky

Constant Coverage: KFMB (San Diego CA),ENKY (Bowling Green KY),WYMT (Hazard KY),WKYT (Lexington KY),WLKY (Louisville KY)

Regional Coverage: KPHO (Phoenix AZ),KOLD (Tucson AZ),KSWT (Yuma AZ),KBAK (Bakersfield CA),KHSL (Chico CA),KVIQ (Eureka CA),KGPE (Fresno CA),KCBS (Los Angeles CA),KION (Monterey CA),KPSP (Palm Springs CA),KOVR (Sacramento CA),KPIX (San Francisco CA),KCOY (Santa Maria CA),KBCI (Boise ID),KIDK (Idaho Falls ID),KLEW (Lewiston ID),KMVT (Twin Falls ID),KTVQ (Billings MT),KBZK (Bozeman MT),KXLF (Butte MT),KXGN (Glendive MT),KRTV (Great Falls MT),KXLH (Helena MT),KPAX (Missoula MT),KLAS (Las Vegas NV),KTVN (Reno NV),WKRC (Cincinnati OH),KCBY (Coos Bay OR),KVAL (Eugene OR),KTVL (Medford OR),KOIN (Portland OR),KPIC (Roseburg OR),KUTV (Salt Lake City UT),KEPR (Pasco WA),KIRO (Seattle WA),KREM (Spokane WA),KIMA (Yakima WA),KGWC (Casper WY),KGWL (Lander WY),KGWR (Rock Springs WY)

2:50 PM ET Davidson vs. Georgetown

Constant Coverage: WUSA (Washington DC),WBOC (Salisbury MD),WBTV (Charlotte NC)

Regional Coverage: KXD (Fairbanks AK),KTN! (Juneau AK),KUBD (Ketchikan AK),KTNL (Sitka AK),WFSB (Hartford CT),KGMB (Honolulu HI),WMBD (Peoria IL),KHQA (Quincy IL),WHBF (Rock Island IL),WIFR (Rockford IL),WBZ (Boston MA),WSHM (Springfield MA),WJZ (Baltimore MD),WABI (Bangor ME),WGME (Portland ME),WAGM (Presque Isle ME),WBKB (Alpena MI),WWTV (Cadillac MI),WWJ (Detroit MI),WJMN (Escanaba MI),WNEM (Flint MI),WWMT (Kalamazoo MI),WLNS (Lansing MI),WWUP (Sault Saint Marie MI),KCCO (Alexandria MN),KDLH (Duluth MN),KEYC (Mankato MN),WCCO (Minneapolis MN),KCCW (Walker MN),WFMY (Greensboro NC),WNCT (Greenville_N.C. NC),WRAL (Raleigh NC),WILM (Wilmington NC),LAB2 ((for Testing Only.) NY),LAB1 ((for Testing Only.) NY),LAB3 ((for Testing Only.) NY),WRGB (Albany NY),WBNG (Binghamton NY),WIVB (Buffalo NY),WCBS (New York NY),WROC (Rochester NY),WTVH (Syracuse NY),WWNY (Watertown NY),WOIO (Cleveland OH),WBNS (Columbus_Oh. OH),WLMO (Lima OH),WKBN (Youngstown OH),WTAJ (Altoona PA),WSEE (Erie PA),WHP (Harrisburg PA),KYW (Philadelphia PA),KDKA (Pittsburgh PA),WYOU (Scranton PA),WPRI (Providence RI),WCSC (Charleston SC),WLTX (Columbia SC),WBTW (Florence SC),WSPA (Spartanburg SC),WCAV (Charlottesville VA),WTKR (Norfolk VA),WTVR (Richmond VA),WDBJ (Roanoke VA),WCAX (Burlington VT),WFRV (Greenbay WI),WKBT (La Crosse WI),WISC (Madison WI),WSAW (Wausau WI),WOWK (Huntington WV),WVNS (Lewisburg WV),WDTV (Weston WV),WTRF (Wheeling WV)


----------------------------------------

Evening Games

4:55 PM ET Mississippi vs. Memphis

Constant Coverage: WCBI (Columbus_Ms. MS),WXVT (Greenville_Ms. MS),WHLT (Hattiesburg MS),WJTV (Jackson MS),WREG (Memphis TN),WMDN (Meridian MS)

Regional Coverage: WJZ (Baltimore MD),WIAT (Birmingham AL),WDEF (Chattanooga TN),KDBC (El Paso TX),WJHL (Johnson City TN),WVLT (Knoxville TN),WLFI (Lafayette_In. IN),WTVF (Nashville TN),KDKA (Pittsburgh PA)

5:00 PM ET Oklahoma vs. Louisville

Constant Coverage: KFDA (Amarillo TX),WKRC (Cincinnati OH),WEVV (Evansville IN),WLKY (Louisville KY),KWTV (Oklahoma City OK),KXII (Sherman TX),KOTV (Tulsa OK)

Regional Coverage: KTAB (Abilene TX),KRQE (Albuqureque NM),KEYE (Austin TX),KFDM (Beaumont TX),KXMB (Bismarck ND),ENKY (Bowling Green KY),KBTX (Bryan TX),KGAN (Cedar Rapids IA),KGWN (Cheyenne WY),KKTV (Colorado Springs CO),KZTV (Corpus Christi TX),KTVT (Dallas TX),WHIO (Dayton OH),KCNC (Denver CO),KCCI (Des Moines IA),KXMA (Dickinson ND),KBSD (Dodge City/Ensign KS),KREZ (Durango CO),KXJB (Fargo ND),KDLO (Florence SD),KREG (Glenwood Springs CO),KBSL (Goodland KS),KGIN (Grand Island NE),KREX (Grand Junction CO),KGBT (Harlingen TX),KBSH (Hays KS),WYMT (Hazard KY),KHOU (Houston TX),WOWK (Huntington WV),WISH (Indianapolis IN),KRCG (Jefferson City MO),KCTV (Kansas City MO),KVTV (Laredo TX),WKYT (Lexington KY),KOLN (Lincoln NE),KLBK (Lubbock TX),KIMT (Mason City IA),KXMC (Minot ND),KREY (Montrose CO),KOSA (Odessa TX),KMTV (Omaha NE),KOAM (Pittsburg KS),KHQA (Quincy IL),KCLO (Rapid City SD),KPLO (Reliance SD),KBIM (Roswell NM),KLST (San Angelo TX),KENS (San Antonio TX),KSTF (Scottsbluff/Gering NE),KMEG (Sioux City IA),KELO (Sioux Falls SD),KMOV (St. Louis MO),WTVH (Syracuse NY),WIBW (Topeka KS),KYTX (Tyler TX),KWTX (Waco TX),WDTV (Weston WV),WTRF (Wheeling WV),KWCH (Wichita KS),KAUZ (Wichita Falls TX),KXMD (Williston ND)

5:15 PM ET Arkansas vs. UNC

Contant Coverage: WCSC (Charleston SC),WBTV (Charlotte NC),WLTX (Columbia SC),WBTW (Florence SC),KFSM (Ft Smith AR),WFMY (Greensboro NC),WNCT (Greenville_N.C. NC),KTHV (Little Rock AR),WRAL (Raleigh NC),WDBJ (Roanoke VA),KSLA (Shreveport LA),WSPA (Spartanburg SC),KOLR (Springfield MO),WILM (Wilmington NC)

Regional Coverage: WSWG (Albany GA),WRGB (Albany NY),EALB (Alexandria LA),KCCO (Alexandria MN),WBKB (Alpena MI),WTAJ (Altoona PA),KTVA (Anchorage AK),WGCL (Atlanta GA),WRDW (Augusta (na_ Sc) GA),KBAK (Bakersfield CA),WABI (Bangor ME),WAFB (Baton Rouge LA),KTVQ (Billings MT),WBNG (Binghamton NY),KBCI (Boise ID),WBZ (Boston MA),KBZK (Bozeman MT),WIVB (Buffalo NY),WCAX (Burlington VT),KXLF (Butte MT),WWTV (Cadillac MI),KFVS (Cape Girardeau MO),KGWC (Casper WY),WCIA (Champaign IL),WCAV (Charlottesville VA),WBBM (Chicago IL),KHSL (Chico CA),WOIO (Cleveland OH),WRBL (Columbus_Ga. GA),WBNS (Columbus_Oh. OH),KCBY (Coos Bay OR),WWJ (Detroit MI),WTVY (Dothan AL),KDLH (Duluth MN),WSEE (Erie PA),WJMN (Escanaba MI),KVAL (Eugene OR),KVIQ (Eureka CA),KXD (Fairbanks AK),WNEM (Flint MI),WANE (Fort Wayne IN),KGPE (Fresno CA),WINK (Ft Myers FL),WGFL (Gainesville FL),KXGN (Glendive MT),KRTV (Great Falls MT),WFRV (Greenbay WI),WHP (Harrisburg PA),WFSB (Hartford CT),KXLH (Helena MT),KGMB (Honolulu HI),WHNT (Huntsville AL),KIDK (Idaho Falls ID),WTEV (Jacksonville FL),KTN! (Juneau AK),WWMT (Kalamazoo MI),KUBD (Ketchikan AK),WKBT (La Crosse WI),KLFY (Lafayette_La. LA),KGWL (Lander WY),WLNS (Lansing MI),KLAS (Las Vegas NV),WVNS (Lewisburg WV),KLEW (Lewiston ID),WLMO (Lima OH),KCBS (Los Angeles CA),WMAZ (Macon GA),WISC (Madison WI),KEYC (Mankato MN),KTVL (Medford OR),WFOR (Miami FL),WDJT (Milwaukee WI),WCCO (Minneapolis MN),KPAX (Missoula MT),WKRG (Mobile AL),KNOE (Monroe LA),KION (Monterey CA),WAKA (Montgomery AL),WWL (New Orleans LA),WCBS (New York NY),WTKR (Norfolk VA),WKMG (Orlando FL),KPSP (Palm Springs CA),KEPR (Pasco WA),WMBD (Peoria IL),KYW (Philadelphia PA),KPHO (Phoenix AZ),WGME (Portland ME),KOIN (Portland OR),WAGM (Presque Isle ME),WPRI (Providence RI),KTVN (Reno NV),WTVR (Richmond VA),WROC (Rochester NY),WHBF (Rock Island IL),KGWR (Rock Springs WY),WIFR (Rockford IL),KPIC (Roseburg OR),KOVR (Sacramento CA),WBOC (Salisbury MD),KUTV (Salt Lake City UT),KFMB (San Diego CA),KPIX (San Francisco CA),KCOY (Santa Maria CA),WWUP (Sault Saint Marie MI),WTOC (Savannah GA),WYOU (Scranton PA),KIRO (Seattle WA),KTNL (Sitka AK),WSBT (South Bend IN),KREM (Spokane WA),WSHM (Springfield MA),WCTV (Tallahassee FL),WTSP (Tampa FL),WTHI (Terre Haute IN),WNEG (Toccoa_Ga. GA),WTOL (Toledo OH),KOLD (Tucson AZ),KMVT (Twin Falls ID),WPEC (W. Palm Beach FL),KCCW (Walker MN),WUSA (Washington DC),WWNY (Watertown NY),WSAW (Wausau WI),KIMA (Yakima WA),WKBN (Youngstown OH),KSWT (Yuma AZ)

----------------------------------------