Hell, this thread could include shit from years gone by, your experiences when you were preparing for school yourself.
I remember when my two daughters each needed a graphing calculators… $149 a piece for the Texas Instruments one. They couldn’t share because they were in the same class. That sucked, because it wasn’t like the graphed all year. That was almost 20 years ago.
__________________
Smells like Up Dog in here.
RIP HayWire Greatest Almost Mod Ever
|