Not really. The wife and I went shopping last night. Bought our entire week's worth of groceries, every meal, $185. That includes organic fruit and veggies, free-range local meat, and all the other misc. stuff. A 4 lb tub of protein powder lasts us about 3 months, and they're about $40/pop, or less than 40 cents per day.
|