Quote:
Originally Posted by jd1020
Feel like this question has too much common sense involved to actually be "tricky." Short of being brain dead the answer should be in your head before you even start thinking about it.
At least with the bat and ball question that was posted earlier you had to think about it for even a split second before you realized its just a long winded way of asking whats 10 divided by 2.
|
Here's a golden oldie
- An apple costs 40 cents, a banana costs 60 cents and a grapefruit costs 80 cents. How much does a pear cost?